Menu

Brno: město na Moravě, kde stojí za to žít

Brno je město na Moravě, relativně blízko k českým hranicím s Rakouskem a Slovenskem. Je to pbchodní a kulturní centrum. Prodávat a nakupovat můžete cokoli. Nejnovější mobilní telefony nebo auta. Bazary a shopy jsou na každém rohu. Bazar Brno je často vyhledávané místo. Brno je druhé největší město země po Praze a největší město Moravy. V letech 1641 - 1948 to bylo hlavní město Moravy. Morava dnes již neexistuje jako správní subjekt, a proto nemá oficiální kapitál. Existuje však jako jedna ze tří historických českých zemí (kromě Čech a Českého Slezska) a Brno lze považovat za její tradiční hlavní město.

Brno je mezinárodně známé pro své výstavní centrum. Byl otevřen v roce 1928 a patří k největším výstavním místům v Evropě. Každoročně se na brněnském výstavišti koná přibližně 50 veletrhů a dalších akcí. Těchto akcí se účastní více než 1 milion návštěvníků. Praha je oficiálním hlavním městem země, ale z hlediska veletrhů nemůže s Brnem konkurovat. Moravské město se proto někdy nazývá „hlavním městem veletrhů“ (hlavní město veletrhů).
HLAVNÍ PAMĚTI V BRNĚ
Veletrhy nejsou jediným důvodem k návštěvě Brna. Město se může pochlubit velkým množstvím architektonických památek a má bohatý kulturní život.

Zámek Špilberk je jednou z hlavních dominant dominující panoráma města moravské metropole. Byl postaven na vrcholu stejnojmenného kopce ve 13. století. Dnes je Špilberk ve vlastnictví Městského muzea v Brně. Je to velká turistická atrakce a v letních měsících slouží jako místo pro mnoho akcí, např. letní shakespearovský festival.

Katedrála sv. Petra a Pavla je další významnou památkou Brna. Byl postaven na kopci Petrov v centru města. Svou polohou a výškou dominuje panorama města (spolu s hradem Špilberk). Fasáda a věže katedrály jsou novogotické, zatímco interiér je převážně barokní.

Villa Tugendhat je průkopnickým příkladem modernistické architektury v Evropě. Byl navržen německým architektem Ludwigem Miesem van der Rohe a postaven v Černopolní ulici v letech 1928 až 1930. V roce 2001 byla Villa Tugendhat zapsána organizací UNESCO do seznamu světového dědictví. Po Lednicko-valtickém areálu je Villa Tugendhat druhým místem světového dědictví v Jihomoravském kraji.

Kostnice Brno se nachází v podzemí, částečně pod kostelem sv. Jakuba staršího. Je považována za druhou největší kostnici v Evropě. Odhaduje se, že v 17. a 18. století zde bylo pohřbeno více než 50 000 lidí. Kostnice byla zapomenutá po dlouhou dobu. V roce 2001 jej objevil tým archeologů při provádění vykopávek před rekonstrukcí Jakubského náměstí. Od roku 2012 je Kostnice sv. Jakuba otevřena pro veřejnost.

POPULÁRNÍ AKCE
Den Brna (Den Brna) se koná každý rok v pátek a následující sobotu, které jsou nejblíže k 15. srpnu. Oslavuje úspěšnou obranu města proti útočícím švédským silám v roce 1645. Budete mít příležitost vidět lidi pocházející z historických kostýmů z té doby, účastnit se koncertů a navštívit veletrh.

Mezinárodní hudební festival Špilberk pořádá každoročně brněnská filharmonie ve druhé polovině srpna. Jedná se o outdoorovou akci, která se koná v nádherné scenérii hradu Špilberk.
ZÍSKÁVÁME BRNO
Mezinárodní letiště Brno – Tuřany (BRQ) se nachází cca. 7,5 km (4,66 mil) od centra města. Počet doručených destinací je však poněkud omezený. V době psaní jsou pravidelné lety do Londýna (Luton / Stansted), Eindhovenu a Mnichova. Existuje mnoho dalších sezónních charterových letů do oblíbených prázdninových destinací v jižní Evropě a Turecku.

Podle místa vašeho původu může být výhodnější letět na jedno z blízkých letišť a odtud se dostat do Brna pronajatým autem, vlakem nebo autobusem. Existuje několik hlavních letišť v rozumné vzdálenosti od města: Praha PRG (226 km / 141 mil), Vídeň VIE (188 km / 117 mil) a Budapešť BUD (354 km / 220mi). Zajímavou možností by mohla být také Bratislava BTS (142 km / 88 mil), i když nenabízí tolik spojení jako jiná výše uvedená letiště.

Pokud chcete cestovat bezproblémově a pohodlně, pak rezervace soukromého převodu bude velmi dobrý nápad. V Česku to může být překvapivě cenově dostupné, zejména pokud cestujete v malé skupině. Můžete si zarezervovat soukromý transfer mezi jakýmkoli místem v Praze a Brně, nebo opačným směrem, pomocí letištních transferů Praha. Jsou lídrem na českém trhu v oblasti osobní dopravy a jejich flotila zahrnuje sedanová auta a minibusy.

Brno, Česko: 12 důvodů, proč milujeme toto nepředvídatelné druhé město

Brno, druhé největší město Česka, bylo úžasným překvapením. Trochu jsme věděli, když jsme si rezervovali několik nocí v tomto báječném městečku, jak velkou zábavu jsme měli.

Hlavním účelem naší návštěvy bylo přerušit naši cestu mezi Vídní a Prahou. Cesta vlakem mezi nimi ve skutečnosti nebyla tak náročná, ale mysleli jsme si, že od chvíle, kdy jsme procházeli, uvidíme, co nabízí.

Naše letecká návštěva se velmi rychle proměnila v jedno z vrcholů našeho celého roku. To, co jsme k našemu úplnému překvapení zjistili, bylo živé, progresivní město zaměřené na mládež, které se těžce snažilo a stalo se skvělým cílem města. S tolika atrakcemi, vynikajícími kavárnami, bary a restauracemi a plným programem akcí pořádaných po celý rok by Brno mohlo být velmi dobře další velkou věcí v oblasti cestování.

V tomto příspěvku vám představíme několik důvodů, proč si myslíme, že byste měli navštívit nepředvídatelné druhé město Česka.
Věci, které máme rádi o Brně
Pro malé město je Brno plné skvělých věcí, které můžete vidět a dělat. Od ozdobných římskokatolických kostelů po moderní, příjemné bary a restaurace je Brno perfektní destinací pro město.

Výhledy z rozhledny Staroměstské radnice
Vždy jsme rádi zahájili návštěvu něčeho nového tím, že jsme vyšplhali na rozhlednu a dostali se k zemi. Nevyloučili jsme Brno z tohoto pravidla.

63 metrů vysoká Staroměstská radnice (Stará radnice) nabízí úžasné panoramatické výhledy na město níže, včetně mnoha hlavních turistických atrakcí v Brně. Z tohoto jediného místa byste mohli téměř naplánovat celý svůj itinerář! Vstup je nominální 70Kč (vícenásobné koncese, 50% sleva u brněnských par) a umožňuje přístup do galerie, výstavní a historické haly.

Když vstoupíte, dávejte si pozor na zachovalý krokodýl visící ze stropu. Legenda má tento „drak“, když jednou terorizoval město. Podle toho, jak to vypadá teď, je jeho panování hrůzy dobře a skutečně skončilo.

Brněnské astronomické hodiny
Pokud něco zachycuje nepředvídatelnou povahu Brna nejlépe, jsou to astronomické hodiny (Brněnský orloj). Kontroverzní památka vyrobená z černého mramoru trvala tři roky, než byla postavena za cenu 12 milionů korun.

Za prvé, pojďme to dostat z cesty. Ano, tvar je trochu falešný, že? Ve skutečnosti by se měla podobat kulce, ale můžete si vyvodit své vlastní závěry o tom, zda byl ten krátký splněn.

Je zajímavé, že navzdory svému názvu nejde vůbec o astronomické hodiny. Jsou to jen hodiny. Byl postaven na památku slavného a nepravděpodobného vítězství, které brněnští občané zaútočili na Švédy v roce 1645 v rámci třicetileté války. Po třech měsících neúspěšných obléhání se švédský generál rozhodl vzdát, kdyby se toho dne v poledne nepadlo. V reakci na toto ultimátum dali obyvatelé Brna hodinové hodiny v 11 hodin dopředu, takže si přečetli poledne. Jistě, Švédové ustoupili.

Nyní v jedenácté ráno se z jednoho ze čtyř otvorů uvolní skleněný mramor z hodin. Kdokoli to chytí, dostane ho jako suvenýr.

Skvělé muzeum romské kultury
Romská komunita byla po celou svou existenci, zejména od jejich počáteční migrace z Indie, hodně zhoubná. Jejich příběh je vyprávěn podrobně v Muzeu romské kultury, kousek pěšky od centra města.

Trvalé displeje absorbují a poutají a vyprávějí o nepochopené komunitě, která čelila perzekuci. Existuje více než 25 tisíc objektů, které jsou kreativně zobrazeny v několika místnostech. Zatímco většina výstavy vypráví celý příběh romského boje, existují i ​​výstavy oslavující romské umění a řemeslo. Tento zážitek je podporován použitím pohlcujícího zvukového průvodce.

Kromě muzea se v budově pořádají přednášky, koncerty, řada akcí a dočasné výstavy a akademický výzkum. Je úžasné, že taková budova existuje, kde může sloužit potřebám místních obyvatel, ale také oslovit ty, kteří nejsou obeznámeni s historií komunity a sociálními příspěvky.

Věnování instalace veřejného umění
Strávte hodinu nebo dvě v Brně a začnete si všimnout, že nejste sami.

Centrum města zdobí přítomnost několika soch a soch, z nichž každá nabízí intimní a někdy kontroverzní nebo dokonce matoucí vhled do osobnosti města.

Vezměte například Courage (Odvaha) Jaroslava Rony na Moravském náměstí (Moravské náměstí), kde je zobrazen rytíř připevňující koně s neobvykle dlouhými nohami. Z dálky je délka nohou patrná, ale velké končetiny vlastně nejsou důvodem, proč tento kus vyvolává konverzaci. Postavte se pod sochu a podívejte se k obloze a zjistíte, jaké překvapení je.

Dobré skutky jsou odměňovány kávou zdarma
Stejně jako mnoho měst v celé Evropě existuje v Brně spousta míst, kde si můžete dát kávu. V centru města najdete moderní a tradiční kavárny a bistra. Pokud však hledáte něco pro zahřívání rukou i srdce, zamířte na Zelný trh.

Zde najdete stánek na kávu, který vypadá jako běžný stánek na kávu, ale ve skutečnosti skrývá úžasné tajemství; veškerá káva je zdarma.

Každopádně zdarma v peněžním vyjádření. Váš horký nápoj vás bude stále stát dobrým skutkem splatným každému, koho vyberete. Majitelé vám věří, že budete dodržovat svůj slib, a proto dostáváte karmu nejen za dokončení svého dobrého skutku, ale také za to, že jste důvěryhodným jednotlivcem.

Tento stylový Airbnb v centru města
Kamkoli jdeme, vždycky chceme zůstat ve skutečném domě a žít jako místní obyvatelé. Abychom vyhověli této potřebě, Airbnb nám téměř vždy nabízí spoustu funky a levných možností. Rychlé vyhledávání na webu Airbnb ukazuje celou řadu míst k pobytu v Brně, přímo v centru města.

Vybrali jsme petite, ale plně funkční byt asi pět minut chůze od atrakcí města. Měli jsme opravdu rádi moderní dekor a barevné schéma a současné možnosti rozvržení a designu. Navzdory velikosti zde byla kompletní kuchyň, velká postel, světlá a čistá koupelna a pohodlný obývací prostor.

Úžasný noční život
Brno je univerzitní město s velkou studentskou populací (téměř 90 000), takže existuje spousta skvělých míst, kam jít na noc. Ačkoliv to tam asi není s takovými jako Ibiza a Ayia Napa, Brno má víc než spravedlivý podíl hospod a moderních koktejlových barů.

Ani Jade, ani já nejsme zvyklí chodit v noci, ale i my jsme byli lákáni brněnskými nočními nabídkami.

Navštívili jsme dva bary, oba moderní, plné skvělých mladých lidí a oba dělali věci svým vlastním způsobem. 4 pokoje (4pokoje) byly příjemné a nenáročné, servírovaly zakázkové koktejly a neustále se měnící nabídku jídel, zatímco bar, který neexistuje, sloužil v moderním prostředí, kde se dá mluvit, za velmi příznivé ceny klasických koktejlů.

Děje se vždy něco zajímavého
Během naší krátké návštěvy nás překvapil vysoký počet probíhajících akcí. Po celém městě se veškerý dostupný prostor zdánlivě využíval k návštěvě nebo dočasným výstavám, zatímco místní úřady / komunitní skupiny pořádaly akce oslavující a zdůrazňující různé aspekty brněnské populace.

Snažili jsme se, abychom co nejvíce těchto akcí navštěvovali, navštěvovali jsme umělecké galerie a muzea a upadali na světovou hudební událost v jednom z městských parků, kde, stejně jako pobavení nejrůznějšími hudbami, bylo krmeno talířem vegetariánské stravy zcela zdarma.

Hlavní náměstí, náměstí Svobody, je často domovem akcí, které se snadno účastní. Během naší cesty se konal festival jídla a vína. Oficiální web brněnského cestovního ruchu má kalendář akcí, takže jej před návštěvou zkontrolujte.

Vánoční osvětlení zůstávají po celý rok
Nejsme si jistí, zda světla visící nad ulicemi Brna jsou vlastně vánoční světla, která jsou vynechávána po celý rok. Ať už mají jakýkoli účel, určitě si v Brně udělají živější a slavnostní večer.
Vynikající galerie a muzea umění
Nejsem masivně do galerií a muzeí, ale i na mě působilo brněnské spektrum třinácti kulturních institucí.

Protože jsme byli ve městě jen pár dní, mohli jsme se dostat pouze do částí Moravské galerie (druhé největší muzeum umění v Čechách), které je rozděleno na čtyři místa. Pražákský palác, považovaný za hlavní budovu, je domovem dočasných a stálých sbírek umění, které pokrývají několik různých kategorií a žánrů. Je také domovem spirálového sklíčka, jehož čtenáři jsou vyzváni, aby ho dobře využívali.

Také jsme vyrazili přes cestu do Uměleckoprůmyslového muzea, které v té době pořádalo interaktivní výstavu popkultury devadesátých let. Řady fungujících videoherních strojů seděly vedle sad kolečkových bot na podstavcích. Bylo to docela v pohodě. Tato velká budova bude uzavřena do roku 2020, zatímco obdrží tolik potřebné renovační práce.

Vstupné se liší, některé budovy nabízejí vstup zdarma a jiné účtují nominální poplatky. Některé instituce, jako je Moravská galerie, nabízejí dlouhou řadu možných slev (včetně poloviční ceny, pokud se ukážete na rodinném průkazu Ikea o všech věcech), proto se před zaplacením plné ceny zkontrolujte seznamem.

Cesta z Prahy do Brna
Praha, hlavní město České republiky, je přímá 2,5hodinová jízda vlakem od Brna, takže létání do Prahy a chytání vlaku do Brna může být lepší volbou a nakonec může být lepší hodnotou. Pomocí našeho vyhledávacího pole pro lety výše najdete skvělé nabídky letů do Prahy (v cílovém poli jednoduše změňte „Brno“ na „Praha“).

Udělejte si výlet bez stresu tím, že si předem objednáte jízdenku z Prahy do Brna s naším důvěryhodným partnerem Omio (dříve GoEuro). České dráhy (ČD) i rakousko-česká vysokorychlostní služba Railjet provozují dopravu mezi městy. Standardní tarify jsou velmi levné a upgrady překvapivě nejsou o mnoho více, takže zvažte upgrade, zejména na mnohem více bohatých službách Railjet.

Hlavní nádraží v Brně v současné době prochází rekonstrukcí. Některé vlaky se proto mohou místo toho zastavit na mezistanicích. Naštěstí byly zřízeny kyvadlové autobusy, které cestují trajektem do centra města. Očekává se, že práce budou pokračovat po celý rok 2019.

Brnopas
Brnopas je levnou turistickou kartou nabízenou turistickým informačním centrem v Brně, která zahrnuje bezplatný nebo silně zlevněný vstup do většiny brněnských zajímavostí. Pokud plánujete návštěvu alespoň tří atrakcí za den vaší návštěvy, vyplatí se do jedné investovat.

Brno, označované jako „Malá Vídeň“ a „Skryté srdce Evropy“, je druhým největším městem České republiky. Díky své krásné architektuře, dlouhé historii, mnoha zeleným rekreačním oblastem a mezinárodní atmosféře je to jedno z nejzajímavějších měst v zemi. Podívejte se na tyto nejlepší věci, které můžete vidět a dělat, když ve městě.
Brněnské jezero a jeho okolí
Brněnské jezero je největší rekreační oblastí města, obklopené krásnými lesy a poli. Na březích, které jsou blíže centru města, je řada hotelů a restaurací, zatímco stranou dále je skalnaté pobřeží, kde stojí hrad Veveří. Místní obyvatelé si během teplejších dnů v roce užívají místa, která si člověk vytvořil, relaxací na pláži, cykloturistikou a pěší turistikou nebo kanoistikou na jezeře a účastní se úžasných kulturních akcí, jako jsou mezinárodní ohňostroje v květnu a červnu. V sousedství jezera se nachází také zoologická zahrada s 1 450 zvířaty, kde jsou nejzajímavějšími ledními medvědy.

Brněnské jezero, Brno, Česká republika

Hrad Veveří
Hrad Veveří se nachází nad Brněnským jezerem; vysoký, hrdý a přitahující návštěvníky svých věží. Zámek byl postaven ve 13. století, ale podle legendy je jeho historie ještě delší. Za více než 800 let své existence se hrad rozrostl z malé lovecké chaty na jeden z největších hradů v České republice. Dnes je to obrovský historický komplex s výstavami, kulturními událostmi a krásným okolím. Je to také jeden z nejvíce poškozených hradů v zemi s probíhající rekonstrukcí.

Zámek Špilberk
Hrad Špilberk byl postaven v polovině 13. století na strmém skalnatém kopci v centru města u českého krále. Postupem času to bylo jak symbolem bezpečnosti a ochrany, tak i útlaku občanů, nejprve královského hradu a později barokní pevnosti; nejpřísnější vězení rakousko-uherské říše a nakonec kasárna okupační armády. Dnes je to národní kulturní památka, která v Městském muzeu hraje roli v kulturním centru Brno.
Park Lužánky
Lužánky jsou největší a nejstarší park v Brně a byl založen v 18. století císařem Josefem II. V parku se nachází krásná novorenesanční budova, která byla dříve kasinem, nádhernou fontánou a historickými památkami. Celá oblast je plná stromů a květin, s mnoha dětskými hřišti, tenisovými kurty a umělou řekou, která je modelována na přírodní vodě, která ve skutečnosti běžela přesně na stejném vzoru v minulých dobách. Lužánky také uspořádaly velkolepou oslavu Napoleonových narozenin v roce 1809, kdy bylo Brno okupováno francouzskou armádou válkou s Rakouskem. Dnes je park snad nejlepším místem pro relaxaci v centru města Brna.
Náměstí Svobody
Náměstí Svobody je hlavním náměstím v centru Brna. Každý den je plná místních obyvatel, kteří si užívají ranní kávu v jedné z kaváren, a večer česká piva a moravská vína v hospodách. V této útulné atmosféře historického náměstí s krásnými měšťanskými domy je jedna zajímavá moderní památka, která je často předmětem vtipů. Je to černý kámen, zvaný jako orloj, i když ne ve skutečnosti až do svého názvu, protože je to jen normální hodiny, a postavený za cenu 450 000 eur. Každý den v jedenáctou hodinu hodiny vydávají skleněný mramor, který lze zachytit z jednoho ze čtyř otvorů a uchovat ho jako suvenýr.

Tento bar zvědavý moniker, Bar, který neexistuje, doslova znamená „Bar, který neexistuje“ a je to jedna z nejlepších hospod v centru města Brna nominovaná na mnoho ocenění, v neposlední řadě i cenu Czech Bar Award za nejlepší bar v zemi. Mnoho domácích i zahraničních studentů zde tráví večery v hip atmosféře s talentovanými a přátelskými barmany. Koktejly jsou vysoce doporučovány, jedním z nejlepších je nápoj Zombie - zkuste to, pokud si troufáte.
Katedrála svatých Petra a Pavla
Katedrála svatého Petra a Pavla je jednou z dominant země a jednou z nejdůležitějších památek v Brně, na jejímž obrázku je dokonce vyobrazena česká mince. Architektonická minulost katedrály sahá až do 11. století, kdy byla na místě postavena románská kaple, o dvě století později přestavěná na baziliku, přestavěná v gotickém stylu. Později byl kostel během švédského obléhání města těžce poškozen. Je zajímavé, že po rekonstrukci v 18. století zůstala budova převážně nezměněna, což znamená, že interiér chrámu je výrazně barokní, zatímco z vnějšku gotický

Vila Tugendhat
Villa Tugendhat je jediným příkladem moderní architektury v České republice zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a ikonou funkcionalistického stylu. Tato vila, navržená německým architektem Ludwigem Miesem van der Rohe a postavená v roce 1930, je dnes turistickou atrakcí, pro kterou je třeba rezervovat lístky nejméně dva měsíce předem z důvodu velkého zájmu. Budova se nachází v bohaté čtvrti Brna a byla majetkem rodiny Tugendhatů, kteří uprchli ze země rok před vypuknutím druhé světové války.
Kraví hora
Kraví hora je horská a rekreační oblast v Brně. Existuje pěkný park, kde mnoho lidí přichází v teplých dnech na procházku, ležet na trávě nebo na běh. Má také několik dětských hřišť, bazén s vířivkou a saunou a jednu z největších atrakcí ve městě: Brněnskou hvězdárnu a planetárium. Nabízí skvělou cestu v čase a prostoru k objevování sluneční soustavy, podmořského života, mikrosvěta a mnohem více. K dispozici je také vyhlídková plošina, která předvádí kouzelné denní a noční výhledy na Brno pomocí přenosných dalekohledů.
Úvozna Restaurant
Úvozna není typická česká kuchyně, ale místo, kde se podávají vynikající hamburgery. Používají však české výrobky: denně čerstvé maso z místních řezníků, pečivo z rodinné pekárny v Brně, domácí krokety a cibulové kroužky, omáčky inspirované rodinnými recepty a samozřejmě vynikající české pivo. Ti, kteří milují sladkosti, rádi najdou v nabídce také oplatky se zmrzlinou. Interiér restaurace odráží fascinaci americkou kulturou a registrační značky z různých států jako dekorace na stěnách.


facebook sharing button      twitter sharing button
facebook Bazar99 follow button

Domů   Návod

Copyright © 2020 Bazar99.cz