Menu

Praha: obchodní a kulturní centrum Česka

Nakupovat a prodávat zde lze cokoli. Setkávají se zde obchodníci z celého světa. A vzhledem k turistickému ruchu a kvalitním hotelům, se zde skutečně dohadují velké obchody. Nakoupit a prodat zde lze cokoli. Jsou zde obchodní centra, obchody a bazary. Bazar Praha je oblíbené místo kde hledat zajímavé zboží. Pražský turistický průvodce a průvodce městem
Praha je „klenotem koruny“ střední Evropy a obchodní a cestovní ruch hrál v posledních letech důležitou roli v jejím hospodářském rozvoji. Přečtěte si našeho průvodce po hlavních událostech Prahy, který obsahuje informace o uspořádání města a co navštívit.

Nákupy v Praze: 16 Výrazně českých produktů do domu
Nákupy v Praze: 16 Výrazně českých produktů do domu
Dříve známá především svým pivem a ledním hokejem (obojí z dobrého důvodu), je dnešní Česká republika - a především její hlavní město Praha - považována za jednu z nejlepších evropských turistických destinací, která vznikla po rozpadu Sovětského bloku. Praha je střelištěm pro některé hollywoodské trháky (jako je „Mission Impossible“), lákadlem pro milovníky architektury a historie a může nabídnout mnoho dalších potěšení zájemcům o kvalitně vyrobené a vkusné věci. Chcete-li zjistit, které z nich, podívejte se na tohoto průvodce
Obrázek se svolením: Sarah Ackerman
344131
1. Český porcelán
Český porcelán
Ve srovnání s jinými českými řemesly je porcelán relativně nový. Thun, první a nejznámější český výrobce porcelánu, byl založen ve městě Klášterec v roce 1794. Společnost sídlí nyní v obci Nová Role, nedaleko Karlových Varů, kde tak přitahovala velká ložiska bílé hlíny a dalších surovin. mnoho porcelánových výrobců, o nichž se Karlovy Vary staly známými jako „hlavní město porcelánu“. Přestože je Thun oprávněně slavný, v pražských obchodech je k dispozici mnoho dalších značek kvality. To, co si koupíte, je věcí vkusu, rozpočtu a záměru - ať už chcete sběratelské předměty nebo trvanlivé kuchyňské nádobí pro každodenní použití.

Praha je hlavním městem České republiky (Česko), země ležící v srdci střední Evropy, sousedící s Rakouskem, Německem, Polskem a Slovenskem.

Ve středověku se Praha stala hlavním městem českého království Karla IV., S Pražským hradem sídlem říše. A město od té doby hraje v regionu klíčovou roli.

Pražská epická historie vytvořila město plné krás, ohromujících gotických, renesančních a barokních budov a majestátních náměstí. Pražský hrad
Pražský hrad
Statistická komunistická éra v polovině 20. století ustoupila v moderní době dynamickému kapitalismu. Turistika pomohla řídit regeneraci města a přeměnit šedé zchátralé budovy na světlé elegantní restaurace, živé bary a swish hotely.

Fakta o turistickém ruchu v Praze: V roce 1992 bylo historické centrum Prahy, všech 866 hektarů, zapsáno do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Staroměstské náměstí v Praze
Staroměstské náměstí v Praze
Vrcholy Prahy

Centrum města je kompaktní a ty nejjemnější oblasti jsou většinou pěší, takže Praha je nejlépe prozkoumána pěšky; od Václavského náměstí na jedné straně města k Pražskému hradu na straně druhé je to jen 30 minut chůze (pěšky přes Staré Město, přes řeku a Malou Stranu).

První věcí, kterou musíte v Praze udělat, je tedy jen putovat ulicemi a velkolepými náměstími, pobavit se v atmosféře a obdivovat ohromující architekturu všude kolem.
Prohlídka města vedená místním průvodcem může být dobrým úvodem do města, protože bude schopen vysvětlit historii a význam památek a zajímavostí. Stejně tak si ve svém rozvrhu nechte čas na vlastní objevování.

Praha je město, kam chodit, ponořit se dovnitř, objevovat místa a nakonec najít něco hezkého, kde se zastavit na drink; po celou dobu nechat starosti světa rozptýlit.

Na svých cestách brzy narazíte na řeku Vltavu, která protéká srdcem města. Projděte se po Karlově mostě a podél břehů řeky a vychutnejte si široký panoramatický výhled na vodu.
Plavby po řece Praze
Říční plavba v Praze
Stavovské divadlo v Praze
Stavovské divadlo v Praze Plavba po řece je nejpohodlnější způsob, jak se vydat na nábřeží. A na výběr jsou obědové, odpolední a večerní večerní plavby.

Říční scenérii můžete také obdivovat výletem na Pražský hrad nebo jízdou lanovkou na vrchol Petřína.

Pokud jde o zábavu, opera, balet a klasické koncerty jsou skutečným vrcholem. Praha je hudebním městem, s představeními, která si můžete užívat po celý rok ve svých velkých operních domech, nádherných koncertních sálech, starobylých kostelech a dalších historických budovách.
Pro typicky český zážitek je divadlo černého světla jedinečnou vlastností města. Přehlídky jsou rychlé a vysoce vizuální, takže přitahují všechny věkové kategorie a národnosti.

Pokud jde o jídlo, městské restaurace si užívají dobré pověsti pro podávání dobré, často vynikající kuchyně. Hospody ve stylu hospody nabízejí vydatné jídlo a rychle tekoucí levné nápoje, zatímco na vrcholu mohou návštěvníci zažít dobré jídlo v krásném prostředí, například u řeky nebo s výhledem na město.

Pro občerstvení v kteroukoli denní dobu je světově proslulé české pivo hluboce zakořeněné v národní postavě a je nadšeně konzumováno v hospodách a pivních halách všude; Češi jsou největšími spotřebiteli piva na hlavu na světě!

Nákupy v Praze: 16 Výrazně českých produktů do domu
Dříve známá především svým pivem a ledním hokejem (obojí z dobrého důvodu), je dnešní Česká republika - a především její hlavní město Praha - považována za jednu z nejlepších evropských turistických destinací, která vznikla po rozpadu Sovětského bloku. Praha je střelištěm pro některé hollywoodské trháky (jako je „Mission Impossible“), lákadlem pro milovníky architektury a historie a může nabídnout mnoho dalších potěšení zájemcům o kvalitně vyrobené a vkusné věci. Chcete-li zjistit, které z nich, podívejte se na tohoto průvodce

Buďme upřímní: necestovali jste do Prahy, abyste jedli italsky. Chcete tradiční českou kuchyni ve své nejlepší formě a právě teď.

Jaká jsou ale klasická česká jídla a kde je máte? Jedním ze způsobů, jak to zjistit, je zarezervovat naši tradiční českou kuchyni, kde sloužíme českým klasikům, které jsou blízko k dosažení nemožného cíle sladění lahodnosti, kterou nám naše milované babičky sloužily, když jsme byli děti (i když s moderními twist - neočekávejte turistické klišé od nás).

Nemůžete se k nám přidat několik hodin vážných přejídání a zábavných příběhů o tom, co pro nás tato jídla znamenají? Pak je tu Prague Foodie Map, další nejlepší věc, pokud chcete vidět Prahu a její jídlo a kulturu očima.

Dobře, dost s nestydatými zástrčkami. Chceš věci zdarma. Zde je seznam klasických českých jídel a našich oblíbených pražských restaurací pro tradiční českou kuchyni, které nám připomínají naše dětství. Než budete postupovat, dejte si pozor: české jídlo je chutné, uklidňující, velmi plnící a návykové, takže si musíte vyhradit dostatek času na to, abyste tyto kalorií odešli. Ano, v následujícím seznamu nebude mnoho salátů - nebo zeleniny. Ale ty jsi necestoval do Prahy, abys najedl salát, že? Co? Ano? Litujeme blázna.

Oh, sláva tataráka z steaků. Hosté našich pražských potravinářských zájezdů se toho často bojí, ochutnají a nakonec žádají o sekundy a třetiny. Nezpochybnitelný král kategorie „občerstvení, které se dobře hodí k pivu“ (viz níže), tatarský biftek je česká klasika, kterou byste neměli opouštět Prahu bez ochutnávky. Je to syrové hovězí maso, které je nakrájeno, seškrábáno nebo mleto a podáváno s kořením a buď vejcem nahoře, nebo se jednoduše prodává předem smíchané.

Jak jíte tuto věc? S opečeným chlebem a stroužkem česneku. To se datuje od doby, kdy italští dělníci stavěli naše železnice a přinesli s sebou bruschettas. Neuchováváme zde olivy, takže opékáme chléb na český ekvivalent olivového oleje: vepřový tuk. (Máslo bude v pořádku.) Nastrouhejte česnek na drsný povrch toastu a na jeho povrch položte velkorysou část masa, abyste dosáhli dokonalého texturního kontrastu.

V Praze máme několik oblíbených, ale stále se vracíme k tartaru z hovězího steak u Nase masa nebo jeho sestry Kantýna na Novém Městě. Maso odebrané ze suchých českých skvrnitých kráv je předem smícháno s cibulí, vejcem, olejem, smetanou, smaženými kapary a dalšími věcmi. Perfektní společník? Sklenici čerstvě vylitého plzeňského piva, ale dostanete od nás průchod, pokud si vezmete disk této masité krásy od Nase masa a sníte ji sklenicí české červené u vinárny Bokovka vedle. (Ano, umožní to.) V případě francouzského steakového tataráku smíšeného na místě navštivte elegantní kavárnu Savoy.

10 tradičních suvenýrů v Praze
Je snadné se dostat do pasti nákupu magnetů, hrnek na kávu nebo jiného gýčového zboží a vzít si domů z dovolené. Až se příště ocitnete v hlavním městě České republiky, zvažte, abyste místo toho přivezl jeden z těchto tradičních suvenýrů z Prahy.
Pivní kosmetika
Česká republika je proslulá svým pivem, ale pivní kosmetika vytváří více upomínkových upomínkových předmětů. Manufaktura je tradiční česká značka kosmetiky, která k výrobě vysoce kvalitních produktů používá přírodní látky nezkoušené na zvířatech. Přestože vyrábějí všechny druhy předmětů, od koupelových solí po krémy na ruce, jsou známé svou pivní kosmetikou, která zahrnuje šampony, balzámy na vlasy a sprchové gely. Nedělejte si starosti - pivní kosmetika vás nenechá zapáchat, jako byste byli na pití. Místo toho očekávejte, že produkty vůní mírně ovocné a poskytují spoustu vitamínů B. Obchody Manufaktura najdete v nákupních centrech po celé Praze.

Loutky
Loutkářství není v Praze žádná dětská hra. Ručně vyráběné, ručně vyřezávané loutky jsou zde určeny pro náročné dospělé, kteří mají rádi vysokou kvalitu a nevadí vám tuhá cenová značka, která je s ní dodávána. Pražské loutky najdete po celém městě, ale některé z nejlepších obchodů najdete poblíž Karlova mostu na Starém Městě. Velikosti a témata se liší a najdete vše od čarodějnic a démonů po literární postavy, politické postavy, karikatury a zvířata. Místní obyvatelé Prahy rádi říkají, že si nevyberete loutku, loutka si vybere vás, takže přijďte bez představy o tom, co chcete, a uvidíte, kam vaše oči padnou. Ať už si vyberete kteroukoli, opustíte Prahu s jedinečným suvenýrem.

Garnet
Garnet is a semi-precious stone that has a long tradition as a royal gem in the Czech Republic. Today, garnet is used to make everything from jewellery to pieces of art to paperweights, which means you’re likely to find something that fits your budget. One word of caution: fake garnet is everywhere, so always ask for a certificate of authenticity before paying. Certified authentic Granat Turnov (the traditional Czech garnet) can also be found online.
Bohemian glass
Bohemian crystal is a traditional type of glass that is hand-cut and engraved in small factories all around the Czech Republic. Although the names can be confusing, the word ‘crystal’ is used in the Czech Republic to refer to fine, high-quality glass that contains a significant amount of lead – an addition that makes the crystal highly reflective, very easy to engrave and thicker and more durable than most glass. For high-end Bohemian crystal, shop at the official Moser store. You can also find other brands of Bohemian crystal at souvenir shops all around Prague. These delicate yet durable pieces make beautiful souvenirs of your time here.
Teas and tea paraphernalia
Although many tourists miss these quaint venues, people in Prague love their tea houses. Traditionally places where you sit down to have a cup of tea, the largest tea houses around Prague also sell a number of packaged and loose-leaf teas, ceramic and metal kettles, special tea strainers and cups and other tea supplies. When in Prague, look for a sign with the word čajovny on it, and step in for a warm brew and a great tea-related souvenir.
1596/5000
Granát
Granát je polodrahokam, který má v České republice dlouhou tradici jako královský klenot. Dnes se granát používá k výrobě všeho od šperků po umělecká díla až po těžítka, což znamená, že pravděpodobně najdete něco, co odpovídá vašemu rozpočtu. Jedno varování: falešný granát je všude, takže před zaplacením vždy požádejte o certifikát pravosti. Certifikovaný autentický Granat Turnov (tradiční český granát) najdete také online.
České sklo
Český křišťál je tradiční druh skla, které je ručně broušené a ryté v malých továrnách po celé České republice. Ačkoli jména mohou být matoucí, slovo „krystal“ se v České republice používá pro označení kvalitního, vysoce kvalitního skla, které obsahuje značné množství olova - přídavek, díky kterému je krystal vysoce reflexní, velmi snadno vyryto a silnější a odolnější než většina skla. V případě kvalitního českého křišťálu nakupujte v oficiálním obchodě Moser. V obchodech se suvenýry po celé Praze najdete i další značky českého křišťálu. Tyto jemné, ale trvanlivé kousky vytvářejí krásné suvenýry vaší doby.
Čaje a čajové vybavení
I když mnoho turistů tyto kuriózní místa chybí, lidé v Praze milují své čajovny. Největší čajovny v Praze také tradičně nabízejí místo, kde si můžete dát šálek čaje. Prodávají také řadu balených čajů a čajů s volným listem, keramické a kovové konvice, speciální cedníky a šálky čaje a další zásoby čaje. Když jste v Praze, podívejte se na nápis se slovem čajovny a vstupte na teplý nápoj a skvělý čajový suvenýr.
Send feedback
History
Saved
Community


facebook sharing button      twitter sharing button
facebook Bazar99 follow button

Domů   Návod

Copyright © 2020 Bazar99.cz