Menu

Co je to Bazar?
Bazar je trh, na kterém je mnoho produktů na prodej a je běžné najít je ve východních a arabských městech.

Bazar se v těchto zemích stal skutečným ekonomickým centrem. Existují stálé bazary a další, které jsou v určité části města specificky aglutinovány, to umožnilo.

První velký bazar se nachází v Istanbulu v roce 1461, je známý jako Velký bazar v Istanbulu. Zůstává aktivní, protože se stal mezníkem a byl považován za první hlavní nákupní centrum na světě.

Před 500 lety to bylo místo, kde vznikl prosperující podnik. Jeho rozloha má rozlohu 45 000 m2 a skládá se ze 64 ulic, četných ulic k procházkám a 14 teras s téměř 4 000 obchody.

Podniky, které prodávají své výrobky v tomto obrovském bazaru, jsou strukturovány podle spolků, kterým odpovídají, a ulice, ve kterých se nacházejí, jsou pojmenovány podle spolku, který se v nich nachází.

Co se prodává v bazaru?
V bazaru najdete všechny druhy výrobků: hodinky, keramiku, textilie, oblečení ...

V těchto obchodních místech se obvykle prodávají typické a tradiční výrobky z měst, ve kterých se nacházejí.
Jejich ceny jsou obvykle cenově dostupnější než ceny, které obvykle na trhu existují. To je jeden z důvodů obrovských návštěv, které pravidelně přijímají od turistů a místních obyvatel. Ve skutečnosti se staly velkou turistickou atrakcí.

Existují specifické bazary, které prodávají určité produkty, jako je vše, co souvisí s řemesly, a sami autoři se aktivně účastní propagace a propagace své vlastní práce.

Trvalé bazary se na trhu střídají, což jsou obvykle obrovské trhy, kde existuje velké množství produktů, a příležitostné, které lze instalovat po určitou dobu, a jejich velikost je obvykle menší.

Orientální bazary
Na východě vznikly bazary, jak je známe. Jsou to významná místa a mají velký význam v asijských zemích, protože jsou hospodářskými středisky velkého významu.

Jsou velkým požadavkem pro turisty i pro samotné obyvatele, protože místní výrobky se prodávají s velkým nárokem pro oba typy spotřebitelů. Ve skutečnosti existují programované výlety, které zahrnují povinnou návštěvu těchto míst při návštěvě země původu, ve které se nacházejí.
Nejvýznamnější a uznávané bazary jsou následující: Velký bazar Turecka, známý jako původ a model zbytku bazarů; bazar Tabriz v Íránu, který byl organizací UNESCO zapsán na Seznam světového dědictví; bazar Kashgar v Číně se 75 000 stánky; plovoucí trh Damnoen Saduak v Thajsku, kde se výrobky původně kupovaly a prodávaly na samotných lodích, což vedlo k plovoucím trhům, jako je tento; a marocký trh v Maroku, jeden z nejznámějších na světě, a někteří tvrdí, že se jedná o pravou kolébku hagglingu. V něm najdete mimo jiné výrobky všeho druhu, zejména bižuterie, keramiku, šperky.

Na Západě je obtížnější najít tyto typy trhů, protože jsou typické pro arabské a asijské země.


facebook sharing button      twitter sharing button
facebook Bazar99 follow button

Domů   Návod

Copyright © 2020 Bazar99.cz